Toyota Prius – średnie auto,

bus holandia małopolska znaki drogowe sprzedaż

Toyota Prius zalicza się do pojazdów kompaktowych. Jest on wypuszczany na rynek przez koncern motoryzacyjny Toyota Motor Corporation od roku 1997.

Niespełna rok temu pojawiła się już czwarta generacja tego samochodu. Auto to stworzono z myślą o środowisku, choć jego nazwa „Prius” (z łaciny „wcześniejszy”), co ma sugerować, że zaczęto go sprzedawać jeszcze zanim ukształtowała się pewna świadomość ekologiczna w motoryzacji.

Najnowsza, czwarta wersja Toyoty Prius, wykorzystuje także inny, ulepszony napęd hybrydowy. To właśnie dzięki temu, że jest on mniejszy, lżejszy i bardziej optymalny, samo zużycie paliwa spadło w tym samochodzie jeszcze o co najmniej 15 %.

Wzrosła też znacznie sprawność termodynamiczna jednostki benzynowej – obecnie mieści się ona w przedziale, reprezentowanym przez najlepsze silniki benzynowe na świecie. Toyota Prius jest świetnym rozwiązaniem dla rodziny z dziećmi.

Zapewnia ono bowiem odpowiedni komfort i przestrzeń wewnętrzną. Jeśli chodzi o ekonomiczność, samochód ten spala około 5,2 litra podczas trasy, liczącej sobie 100 kilometrów.

www.plbus.pl