Fiat Punto Evo

northtyresservices.co.uk

Fiat Punto to jeden z najpopularniejszych samochodów, wprowadzonych na rynek przez włoski koncern motoryzacyjny. Zalicza się go do aut klasy miejskiej.

Do produkcji został dopuszczony w 1993 roku. Najlepiej sprzedającą się wersją tego słynnego pojazdu, który wciąż pojawia się na wielu ulicach, a przy tym pozwalającą sporo zaoszczędzić, jest Fiat Punto Evo.

Fiat Punto Evo po raz pierwszy ukazał się oczom szerszej publiczności w 2009 roku na frankfurckich targach motoryzacyjnych. Jest to nieco unowocześniona wersja Fiata Grande Punto.

Różni się od niego szczególnie przodem, w tym kształtem reflektorów. Co więcej, postarano się w nim również o nowy wzór deski rozdzielczej.

Ma też nieco bardziej sportowy profil i zapewnia więcej przestrzeni w części przedniej. Bardzo ważnym elementem w Punto Evo jest zastosowanie jednostki napędowej, które spełniają normy Euro 5, dotyczące emisji spalin.

Jeśli chodzi natomiast o samo zużycie paliwa, jego stosunek jest również imponujący, ponieważ wynosi 4,1 litra w przeciągu 100 kilometrów.