Maska na włosy

odżywki do rzęs passe https://aspazja.pl/zabiegi/Infini-RF

Nic tak nie odstresowuje kobiety, jak dzień w SPA, czy chociaż chwila relaksu w zaciszu domowym. Samo nałożenie maski na twarz wyzwala wiele pozytywnych emocji i przynosi ukojenie nie tylko dla twarzy, ale i całego ciała. Choć może to głupio zabrzmi, warto również pomyśleć o włosach, którym tak samo jak nam potrzeba odrobiny dopieszczenia.

Na pewno zauważyłaś, że po lecie twoje włosy są matowe, źle się układają, a końcówki są rozdwojone i przesuszone. W takiej sytuacji nawet najlepszy szampon, czy odżywka nie poprawi ich kondycji. Warto zaaplikować na włosy specjalnie dobraną maskę.

Na rynku dostępnych jest wiele takich preparatów, które sprawdzą się na każdy problem dotyczący włosów. Każda maska posiada wysokie stężenie składników aktywnych, które bardzo dobrze przenikają do włókna włosowego. Jednak, aby do tego doszło maska potrzebuje czasu.

Dlatego po umyciu włosów, wmasuj w nie odpowiednią ilość preparatu, a następnie pomału rozczesz włosy. To pozwala na dotarcie preparatu do każdego włókna. Następnie owiń głowę folią spożywczą lub zastosuje specjalny czepek oraz przykryj go turbanem z ręcznika.

Tak nałożoną maskę pozostaw na głowie przez pół godziny, a następnie spłucz włosy. Już po pierwszym zastosowaniu zauważysz różnicę, włosy będą zdecydowanie gładsze, nawilżone i lśniące. Jednak, aby efekt był długotrwały, powtarzaj tą czynności przynajmniej raz w tygodniu.

Pamiętaj o przestrzeganiu zasady dobierania preparatu do właściwości włosa, szczególnie w przypadku tendencji do przesuszania.