Jak dbać o dziecięce zabawki pluszowe?

Rawimet https://e-keller.pl/

Nie ma nic dziwnego w tym, że dzieci w praktycznie każdym przedziale wiekowym uwielbiają się bawić. To zupełnie normalne, a wręcz konieczne, ponieważ beztroska zabawa w dużej mierze warunkuje to, jak dziecko będzie rozwijać. Odcięcie od bodźców związanych z zabawą może mieć fatalny wpływ na przyszłość intelektualną oraz emocjonalną młodego człowieka.

Jednakże zabawki to także pewne obowiązki. Rodzice muszą dobierać takie, które będą dla maluszka bezpieczne, a jednocześnie muszą o nie dbać. Chodzi tu w szczególności o staranne mycie grzechotek, gryzaków czy elementów mat edukacyjnych – Sklep Bikeovo.

Bez tego pojawiają się zagrożenia higieniczne, których należy za wszelką cenę uniknąć.

Pluszaki – ważne dla każdego dziecka, ale jak je czyścić?

Wszelkiego rodzaju przytulanki oraz inne pluszowe zabawki, których na rynku nie brakuje mają ogromne znaczenie. Udowodniono, że działają na wiele dzieci kojąco.

Pomagają im zasnąć, zrelaksować się i znaleźć ukojenie w trudnych emocjonalnie momentach wczesnego etapu życia. Jednakże intensywny dotyk sprawia, że po pewnym czasie ulegają one zabrudzeniu. Niektóre z pluszaków możemy spokojnie wyprać w pralce, można też zrobić to ręcznie.

Trzeba jednak upewnić się, że materiał zewnętrzny, a w szczególności wypełnienie, nie zostaną wskutek takiego działania zniszczone.

Zabawka pluszowa – alternatywne metody higienizacji

Jeśli nie piorąc, to jak inaczej zapewnić zabawce pluszowej higieniczną czystość? Niektórzy decydują się na umieszczanie takich zabawek w foliowym woreczku i wkładanie na noc do zamrażarki. Nie zapewni im to może czystości, ale pozwoli skutecznie pozbywać się bakterii czy wirusów.

Istnieją też specjalne preparaty do prania i czyszczenia, jakie przynajmniej teoretycznie nie powinny uszkodzić przedmiotów. Dla ograniczenia ryzyka spisania ukochanego pluszaka na straty, lepiej prać je ręcznie i w niezbyt ciepłej wodzie – najlepiej około 30 stopni Celsjusza. Pomocne w kontekście szybkiego odkażenia mogą też być wszelkie spraye do dezynfekcji.