Indiańskie kolczyki z piór

narzędzia ogrodowe Rawi Met

Jak wyglądały ozdoby rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, zanim rozpanoszyli się tam przybysze z Europy? Indiańska biżuteria często była wykonana z piór. Do historii przeszły przede wszystkich efektowne pióropusze, które nosili wodzowie plemienia podczas uroczystości. Pióra były obecne również w naszyjnikach czy kolczykach. Nic dziwnego, że podobne ozdoby cieszyły się taką popularnością wśród Indian – do dziś pióra jak biżuteria potrafią zachwycać. Co więcej, podobnie jak rdzenni mieszkańcy Ameryki, możemy wykonać je sami. Nie potrzebna jest wizyta w sklepie jubilerskim czy stoisku z zagranicznymi ozdobami.

Jaki ozdobę z pióra chciałabyś wykonać? Możemy zacząć od kolczyków. Zadanie jest bardzo proste i wymaga nie więcej niż godziny czasu. Na początek będziemy oczywiście potrzebować piór. Zarówno w miastach jak i na wsiach ich nie brakuje. Choć najczęściej są to pióra gołębi, a nie uwielbianych przez Indian orłów czy innych drapieżników. Nikt jednak nie zauważy różnicy, a gołębie pióra czy krucze pióra potrafią zrobić równie dobre wrażenie.

Zbierz kilka piór – najlepiej takich, które zachowały się w całości i nie są za bardzo postrzępione i zwiąż je za pomocą nitki. Przytnij pióra tak, aby były równej długości, najlepiej zrób to możliwe blisko węzełka. Na tę końcówkę nałóż trochę kleju szybkoschnącego i przytwierdź je do nasady kolczyka. Sprężynkę możesz przytrzymać nożem lub obcążkami. I to już wszystko. Indiańskie kolczyki gotowe.

Możesz już je założyć i olśnić znajomych.

www.azspodlasie.eu