Mankiet może być bransoletką?

Czy mankiet może być bransoletką? Jak najbardziej. W dodatku taką, która od razu dopasowana jest do rozmiaru Twojego nadgarstka. Mankiet jest też ładnie wystylizowany, więc atrakcyjny kształt bransoletki zyskujesz już na samym początku. Jak jednak stworzyć takie biżuteryjne, oryginalne dzieło? Pomysł jest niezwykle prosty.

Krok numer jeden to znalezienie starej koszulki, której mankiet już z pewnością nie będzie Ci potrzebny. Jeśli trzymałaś w szafie nieużywane koszule „tak na wszelki wypadek”, to właśnie teraz jest ten moment, kiedy warto sięgnąć po którąś z nich. Od koszuli po prostu odpruj mankiet. Zrób to ostrożnie, by nie zniszczyć przyszłej bransoletki już na starcie.

Jak zamienić mankiet w ciekawszą ozdobę? To równie proste jak odprucie samego mankietu od koszuli. Są dwa sposoby na uatrakcyjnienie bransolety. Pierwszy to przyszycie kolorowych guzików. Na pewno masz ich w szafie, szufladzie czy koszyczku na półce całe mnóstwo.

Wybierz kilka z nich i ułóż ciekawy wzór na rozłożonym mankiecie. Następnie przyszyj po kolei wszystkie guziki. Alternatywna metoda to użycie kleju, który pozwala na znacznie szybsze uzyskanie dobrych efektów. Pamiętaj jednak, że klej w pewnym momencie może puścić.

Ryzyko jest tym większe, że mankiet na ręce będzie miał kształt zaokrąglony, co sprzyja odklejaniu. Gdy już przyczepisz guziki taką czy inną metodą, bransoletka jest gotowa. Teraz wystarczy ją założyć. Mankiet miał już wszyty guzik, więc założenie ozdoby na nadgarstek będzie bardzo łatwe.