Luksus i prostota

gzyms dekoracyjny https://www.decolicious.pl/wieszaki-z-napisem

Luksus i prostota – dwie przeciwstawności, kontrasty, odmienne kierunki. A jednak wielu znanych projektantów i designerów jest zdania, iż takie zestawienie jest jednym z najbardziej eleganckich, jakie w ogóle istnieją. Wnętrze łączące w sobie zarówno luksus, jak i prostotę, to takie, które nie posiada zbyt wielu elementów, a jeśli już, to są one niezwykle proste, nieskomplikowane pod względem formy.

Na odległość widać w nich jednak luksus. Wszystko to za sprawą szlachetnych, klasycznych, wysokiej jakości surowców i materiałów z jakich zostały wykonane. Co ciekawe, wielu specjalistów wypowiada się również na temat szkodliwości zasłaniania okien firanami i ciężkimi zasłonami.

Twierdzą oni, że te elementy wystroju sprawiają, że wnętrze traci na wartości, szczególnie, jeśli chodzi o wrażenie przestrzenności oraz klasy. Najbardziej polecane są nagie okna, ewentualnie posiadające delikatne, dobre gatunkowo zasłony. Takie rozwiązanie to również prostota i jednocześnie luksus.

Wiele wskazuje na to, że kierowanie się zasadą „mniej, znaczy więcej” podczas aranżacji wnętrza, jest najlepszą drogą do stworzenia gustownego wnętrza.