Lata 80. – moda na disco i aerobic

przydomowe oczyszczalnie ścieków krosno odrzańskie

Moda z różnych okresów ubiegłego wieku często do dziś stanowi wspaniałą inspirację dla projektantów. Dotyczy to również trendów rodem z lat 80.

, pomimo tego, że współcześnie przez wielu ludzi uznawana jest za wybitnie tandetną i kiczowatą. W tym okresie wśród kobiet sukcesu lansowano dość nietypowy typ sylwetki – modne było posiadanie figury o kształcie przypominającym odwrócony trójkąt.

Właśnie dlatego do łask powróciły marynarki i żakiety z ramionami solidnie wypchanymi przez specjalne poduszki. Aby osiągnąć pożądane wrażenie, takiemu okryciu towarzyszyła wąska, mocno obcisła spódnica.

Panie, które nie robiły biurowej kariery, ubierały się raczej bardziej swobodnie. Wśród nich królowały obcisłe legginsy, noszone w połączeniu z body, obszernym swetrem lub tuniką.

W ten sposób wyglądały, jakby dopiero co opuściły zajęcia niesamowicie popularnego w tamtych czasach aerobicu. Kolorowe dopełnienie stroju stanowiła plastikowa, różnobarwna biżuteria.

W tych czasach wyrazisty był nie tylko ubiór, ale również fryzury i makijaż. Nikogo nie dziwiły niebieskie cienie na powiekach, ciemne usta i mocno podkreślane brwi.

Wśród fryzjerskich inspiracji najpopularniejsze było zrobienie sobie trwałej.

www.srodeknachwasty.net.pl