Tatuaże ze złota i platyny

www.opieka.edu.pl panele mdf

Zwyczaj zdobienia ciała tatuażami sięga najdawniejszych czasów. Rysunki na ciele tworzono w czasie plemiennych rytuałów przejścia dziecka w dorosłość, po pierwszym polowaniu, zawarciu związku małżeńskiego i innych ważnych sytuacjach. Były swoistym sprawdzianem hartu ducha i wytrzymałości, gdyż sam zabieg był niezwykle bolesny.

Dzisiaj tatuaże są wciąż popularne, ale raczej jako forma bodyartu. Powstają również alternatywy dla tradycyjnego barwnika pod skórą. Jedną z nich jest moda z ostatnich lat pochodząca z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Mowa tu o tatuażach wykonywanych za pomocą złota oraz platyny. Nazywa się je nude jewelry. Polega na nanoszeniu na ciało drobno skruszonego dwudziestoczterokaratowego złota za pomocą szablonów.

Zaletą jest bezbolesny proces nanoszenia ozdoby. Nie podrażnia skóry i nie wywołuje uczulenia. Wadą może być fakt, że ten piękny i misterny wzór nie zostanie z nami na zbyt długo.

Efekt utrzymuje się od pięciu dni do tygodnia. Można do zmyć w każdej chwili. Potrzebujemy tylko dłuższej, gorącej kąpieli oraz ręcznika.