Prostownica – gładkie, ale zniszczone włosy

https://aspazja.pl/ automatyka do bram

Kiedyś najbardziej pożądanym efektem, jaki chciało się uzyskać na głowie były fale, loki, czy specjalnie wykonywana w salonie fryzjerskim trwała. Dzisiaj kobiety wolą, aby ich włosy były gładkie i proste. Dlatego powstało wiele wersji urządzeń do prostowania włosów. Dostępne nie tylko w specjalistycznych sklepach, a także w każdym innym mającym w ofercie małe AGD. Prostownica, bo o niej mowa, stała się bardzo pożądanym sprzętem do stylizacji włosów.

Wszystkie włosy, nawet te najbardziej poskręcane loki, są wstanie zupełnie wyprostować. Choć przy grubych, gęstych włosach z tendencją do puszenia, osiąga się dobry efekt, to przy cienkich nie wygląda to atrakcyjnie. Dodatkowo w miarę częstego stosowania prostownic w domach, okazało się, że strasznie niszczą włosy. Nie tylko łamią, wysuszają, ale również przypalają. Dlatego warto przed zastosowaniem tego typu zabiegu, sprawdzić parametry urządzenia, ale również przestrzegać odpowiedniego poziomu temperatury.

Warto przed rozpoczęciem, użyć preparatu chroniącego włosy przed wpływem wysokich temperatur. Na przełomie ostatnich lat prostownice zostały zmodyfikowane, przez co ich złe oddziaływanie na włókna włosów staje się coraz mniej szkodliwe. Popularność tej metody spotkała się również z odmiennym od pierwotnego przeznaczenia sposobem układania włosów. Nowe aparaty z okrągłym zakończeniem pozwalają, także stworzyć atrakcyjne loczki, fale, ale to wymaga dużo cierpliwości i odpowiedniego nawijania włosów.    .