Farbowanie – przyjemność, czy konieczność

https://drogeria.sklep.pl/pol_m_Makijaz_Bazy-i-odzywki-do-rzes-i-brwi_Paese-1967.html montibello.pl

Zastanawiam się, po co właściwie farbować włosy? Każdy z nas rodzi się z przypisaną do nas barwą oczu, odcieniem cery, ale również pasującym do całości kolorem włosów, więc, po co go zmieniać. Jednak na takie rozważanie jest już za późno, gdyż praktycznie każda z kobiet, choć raz stosowała farby do włosów. W związku powyższym powrót do swojego naturalnego koloru jest już nie możliwy, ponieważ wpływ koloryzujących preparatów jest taki, że odrastające włosy są zdecydowanie ciemniejsze.

Przykładowo naturalna blondynka, posiada ciemny odrost. Skoro już musimy to robić, co jeszcze jest zrozumiałe przy zbyt wcześnie wyrastających siwych włosach, stosujmy do tego odpowiednie, specjalistyczne farby. Warto skorzystać z porady stylisty, który dobierze odpowiednie odcienie i wykona perfekcyjny balejaż, który wygląda bardzo efektownie.

Natomiast, jeżeli jesteśmy zwolennikami farbowania w domu, to raczej pozostaje nam nałożenie jednego koloru na całe włosy. Niestety nie zdajemy sobie do końca sprawy z tego, czy używanie farb do włosów jest bezpieczne, skoro coś stoi na półce w sklepie to przecież nie może zrobić mi krzywdy. Jednak ze względu na dużą dawkę stosowanych chemikaliów, taka farba może wywołać wiele odczynów alergicznych, również o bardzo ciężkim przebiegu.

Dlatego zawsze przed zastosowanie nowej koloryzacji należy wykonać próbę. Najlepiej jednak będzie stosowanie farb z mniejszą zawartością szkodliwych substancji. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej takich preparatów.

 .